Træning på land

I Gymnastikhuset kombinerer vi tradition og ekspertise for at give dig den bedst mulige træningsoplevelse på land. Vores hold ledes af passionerede og dygtige instruktører, der har en sjælden evne til at se og støtte den enkelte, selv på et hold. Vi fokuserer på at styrke din krop, forbedre din mobilitet og skabe en stærkere forbindelse mellem krop og sind.

Mød vores instruktører

Vi er stolte af at præsentere et stærkt hold af instruktører, som hver især bringer unik viden og baggrund med sig.

Gymnastikhuset på Tåsinge tilbyder Flydeterapi, SaunaGus, Massage, Fysioterapeutisk træning i vand samt Pilates, Gymnastik og meget mere

Bodil Brems:

Vores grundlægger, Bodil, underviser i grundgymnastik. Bodil har undervist i en menneskealder og bruger sin store erfaring til at se dig som individ. Som tidligere elitegymnast har hun en dyb forståelse for kroppens bevægelser og potentiale, hvilket hun omsætter til holdtræning med plads til alle.

Gymnastikhuset på Tåsinge tilbyder Flydeterapi, SaunaGus, Massage, Fysioterapeutisk træning i vand samt Pilates, Gymnastik og meget mere

Linette Veller Bertelsen:

Linette er certificeret pilatesinstruktør med en baggrund som kongelig balletdanser og international professionel danser. Hendes skarpe øje sikrer, at træningen er tilpasset hver enkelt deltager. Udover pilates underviser hun i Barre Concept og Power Pilates. Linette tilbyder 1:1 sessioner og holdundervisning.

Find dit hold

Vores træningshold på land er designet til at styrke din krop indefra og ud. Uanset om du er til klassisk gymnastik eller den målrettede kontrol i pilates, kan du finde et hold, der passer til dine behov.

Alle kan være med, uanset erfaring. Vi har hold, der passer til både begyndere og øvede. Vi glæder os til at træne med dig og hjælpe dig med at finde din indre styrke på land.