SøndagsYoga med Spa

Nyd din søndag eftermiddag med selvforkælelse i skønne omgivelser.

Vi inviterer til meditativ yoga med Vickie Aviaja Sønder og forkælende saunawellness med gusmester samt efterfølgende ren afslapning i spaområdet med dampbad og varmtvandsbassin.

Vi har fokus på at skabe balance i kroppen, lade den blive strukket blidt for at skabe flow, restituere, samt styrke immunforsvaret med essentielle dufte og varme i saunaen. Dette vil give dig muligheden for at få et afbræk fra hverdagen, give hovedet en pause fra tankemylder og gøremål, slippe spændinger og ømhed, samt give dig en generel veltilpashed i krop og sind.

Alle kan deltage uanset erfaring. Husk badetøj og håndklæde:)

Program for dagen:

Vi tager alle forholdsregler, så alle til eventet kan føle sig trygge og nyde oplevelsen.

Vi glæder os til at byde dig varmt velkommen.

Datoer følger snarest.